Оберіть мову:  
ua
ru
 • ПРОДУКЦІЯ
  • Multimedia плеєри
  • Архів товарів
 • IRIVER PLUS
  • Iriver plus3
  • iriver plus4
 • ПІДТРИМКА
  • Задати питання
  • Скачати
 • ПРО КОМПАНІЮ
  • Обзор
  • Історія
  • Публікаціі
  • Гарантія
  • Награди
  • Контакти
 • ДЕ КУПИТИ

ПРО КОМПАНІЮ

Публікаціі

Огляд MP3-плеєра iRiver Lplayer

Останнім часом компанія iriver випустила в світ декілька багатофункціональних плеєрів, які можна назвати цілком вдалими, а один з них - дуже вдалим. Це iriver Clix2, що має стильний дизайн, масу функцій і оригінальне управління. Послідовником цього "відмінника" багатофункціонального фронту стала нова мультимедійна модель від iriver - Lplayer, про яку і піде сьогодні мова.

Комплектація

Виробник упакував Lplayer в прозорий пластиковий бокс. Усередині нього, окрім плеєра, знаходиться сріблястий пакет, трохи схожий на сучасний новорічний подарунок, а в ньому ми виявимо білу матову коробку з написом Accessories. Вміст коробки наступний: навушники, стандартний USB-miniUSB кабель, посібник користувача і, звичайно ж, супровідний CD.

На CD ми обов'язково зустрінемо фірмову програму для роботи з пристроєм - Iriver Plus 3, - яка має ряд корисних функцій. Вона "уміє" кодувати відео в зрозумілий для плеєра формат, зберігати текстові файли в потрібному кодуванні, здійснювати граббинг доріжок з компакт-дисків, створювати плейлисти. Володіє вона і ще однією можливістю - автоматичним пошуком і установкою прошивки (якщо комп'ютер під час запуску програми підключений до Internet).

І, звичайно ж, за допомогою цієї чудової програми ми можемо "заливати" на наш плеєр мультимедійну начинку. На цьому моменті зупинимося і освітимо його трохи детальніше. Досить велика кількість сучасних плеєрів дозволяє користувачеві вибирати між двома протоколами з'єднання з комп'ютером - MSC(UMS) і MTP. У першому випадку плеєр визначається як знімний носій, в другому - як мультимедійний пристрій. Так от, програма Iriver Plus 3 здатна працювати тільки з плеєром, підключеним по UMS.

Якщо ви з якихось причин не захочете використати Iriver Plus 3 для обміну даними, то ви можете звернутися до старого доброго Windows Media Player (чи іншого програвача) у разі MTP, або ж до файлових менеджерів - Провідник, Total Commander - у випадку з UMS.

Зовнішній вигляд

Мультимедійний малюк Lplayer виглядає дуже симпатично. Майже усю лицьову сторону займає 2-дюймовий TFT LCD екран, його обрамляє тонка (близько 5 мм) рамка матової пластмаси в нашому випадку ясно-рожевого кольору. Доступні також наступні варіанти колірного оформлення: білий, шоколадний, чорний. Усі кольори приємні оку, а корпус дуже приємний на дотик. До речі матеріали, які використовує iriver для створення своїх продуктів, майже завжди справляють гідне враження, будь то "м'який" матовий варіант або ж помітний глянсовий.

На верхній грані корпусу знаходиться крихітний отвір Reset для екстреного перезавантаження пристрою. На нижній - отвір мікрофону і маленькі опуклі кнопки: кругла служить для включення/виключення, довгаста - для збільшення/зменшення гучності звучання.

На задній поверхні плеєра влаштувався повзунок блокування, і на мій погляд це не саме краще для нього місце розташування. Річ у тому, що коли ми хочемо зробити блокування, то рука захоплює пристрій таким чином, що мимоволі відбувається натиснення на чутливі зони лицьової панелі. Можливо, було б вдаліше розташувати повзунок на верхній грані.

Права грань абсолютно вільна, а на лівій знаходяться отвори для навушників, miniUSB і петелька для шнурка. Носити на шиї Lplayer, до речі, не складно - він легший, ніж його мультимедійні брати E100 і Clix2 (його вага близько 41,2 г), і мініатюрніше - 60.0 x 43.0 x 13.0 мм. До речі, вміщує в себе 2, 4 або 8 Гбайт інформації.

Внутрішній устрій і навігація

Як бачимо, на поверхні плеєра відсутні кнопки навігації. Це досягається завдяки системі D-click, користуючись якою, ми можемо управляти вмістом плеєра, натискаючи на його лицьову панель в чотирьох діаметрально протилежних напрямах. Іноді може здатися, що плеєр не відгукується на натиснення - щоб такого не відбувалося, жати треба неквапливо і упевнено.

Система D-click, звичайно, незвична, але хороша тим, що дозволяє різноманітити дизайн портативних пристроїв і зручна для управління "наосліп". Якщо покласти Lplayer в кишеню і спробувати управляти їм, то орієнтирами стануть штекер навушників і опуклі кнопки на нижній грані.

Меню виглядає просто - список пунктів на темно-синьому фоні. Але разом з цим стильно, завдяки невеликим значкам поряд з кожним пунктом і благородному поєднанню білого і синього кольорів. Для вертикального переміщення за пунктами меню або за списками усередині них слід жати на верхню і нижню частині лицьової панелі. А ось для проникнення в ці самі списки-підпункти і для виходу з них треба скористатися правою і лівою частинами панелі.

Програвання музики

Плеєр підтримує наступні музичні формати: MP3, WMA, ASF, OGG, FLAC - а це означає, що він може сподобатися і вимогливому користувачеві, що бажає слухати музику у форматі без втрат якості. Дістатися до музики можна за допомогою пунктів меню Browser і, власне, Music. У останньому випадку ми можемо вибрати, яким чином нам прослухати наші музичні файли. У цьому нам допоможуть категорії All Music, Artists, Albums і Genres. Також ми можемо створити рейтингове розділення композицій, відмітивши їх тією або іншою кількістю зірок.

Під час відтворення музичного файлу на екрані відображається назва композиції і ім'я виконавця, смуга прогресу, рейтинг пісні, режим програвання, заряд акумулятора, час доби. Якщо в тегах MP3-файлу прописана обкладинка альбому, то вона теж відображатиметься.

Окрім усієї цієї різноманітності на екрані є і маленькі значки-підказки, що безпосередньо відносяться до управління за допомогою D-click. Це радує, оскільки спочатку можна і заплутатися в системі навігації, не будь цих підказок. Для виклику додаткових опцій, таких як зациклення ділянки трека, установка режиму програвання, налаштування призначеного для користувача еквалайзера, додавання закладок і інших, треба довго жати управо.

Якщо оцінювати якість звучання в стандартних навушниках, нічого хорошого ви не почуєте, бо навушники ці як мінімум позбавлені можливості відтворювати низькі частоти. З більше гідними, звичайно, ситуація кардинально міняється. Звучання плеєра цілком відповідає сучасній планці якості. Можливо, воно трохи глухе. Але не варто думати, що раз я так написав - те воно зовсім вже глухе. Ні, просто інші плеєри звучать трохи прозоріше, тільки і всього.

Та і щоб почути цей нюанс, я достатньо довго вивчав музичну картинку. Любителі ж чистісінького звуку в первозданному його виді точно будуть раді підтримці формату FLAC.

Для підстроювання звучання за своїм смаком, плеєр забезпечений еквалайзером. Можна використати як вже передвстановлені виробником налаштування (рок, джаз і так далі), так і настроїти його самому, задираючи або знижуючи деякі смуги частот. Також плеєр забезпечений фірмовою технологією обробки звуку SRS HD, здатної штучно додати звуку тривимірності.

І остання цікава особливість - так званий fade - in, який створює приємний ефект загасання однієї композиції і поступового наростання гучності іншій при перемиканні між піснями. Його за бажання можна відключити.

Відтворення відео і перегляд фото

Виробник заявляє про підтримку відеокодеків MPEG - 4 SP, XVID SP і WMV SP. На ділі ж виявилася ще і підтримка формату FLV. А це означає, що викачане з популярних відеосервісів і соціальних мереж відео можна без перекодування дивитися на екрані плеєра.

Відеопрогравач досить простий, але в ньому присутня функція запам'ятовування позиції зупинки файлу, а також є можливість робити закладки. Набір фото-форматів, які підтримує наш мультимедійний малюк, великий: JPEG, GIF(статичний і динамічний), BMP, PNG. В цілому, перегляд фото і відео цілком комфортний стосовно якості картинки, але, звичайно, на такому невеликому екрані дивитися довгий відеофайл буде не дуже корисно для очей.

Інші функції

По-перше, плеєр забезпечений FM-радіоприймачем. Є присутньою можливість запису з радіо. Якість її може бути Низька, Середня або Висока, що відповідає значенням 96, 128 і 192 Кбит/с. "Ловити хвилю" можна як вручну, так і за допомогою автоматичного пошуку. Зберегти в пам'ять можна тільки 20 спійманих радіостанцій, перемикання між якими відбувається не лише "наосліп", але і за допомогою списку.

По-друге, в пристрої є присутнім мікрофон, який дуже добре підходить для запису мови, але для використання, приміром, на концерті підходить не зовсім - занадто чутливий, і звук у результаті вийде таким що деренчить. Якість запису також настроюється, в тих же межах, що і у випадку з FM-радіо.

По-третє, за допомогою Lplayer ми можемо переглядати текстові файли. Ця функція в цьому виконанні має наступні корисні налаштування: можна змінювати розмір шрифту, здійснювати автоматичну прокрутку, встановлювати закладки і переходити до певної позиції у файлі, вираженої у відсотках. Але є у неї і мінуси: неможливість відображення тексту на увесь екран і некоректне відображення тексту у кодуваннях, відмінних від Unicode.

Висновки

Новачок від iriver може припасти до смаку як представникам сильної статі, так і слабкого. Лаконічний дизайн, а також декілька варіантів кольору корпусу доводять це. А що стосується технічних характеристик, то тут плеєр порадує любителям чистого звуку - в цьому допоможе підтримка форматів стискування без втрат якості(зрозуміло, в зв'язці з якіснішими, ніж комплектні, навушниками). В цілому плеєр дуже непоганий, особливо якщо врахувати ще один його плюс - дуже адекватну ціну.

Данило Кудрявцев