Оберіть мову:  
ua
ru
 • ПРОДУКЦІЯ
  • Multimedia плеєри
  • Архів товарів
 • IRIVER PLUS
  • Iriver plus3
  • iriver plus4
 • ПІДТРИМКА
  • Задати питання
  • Скачати
 • ПРО КОМПАНІЮ
  • Обзор
  • Історія
  • Публікаціі
  • Гарантія
  • Награди
  • Контакти
 • ДЕ КУПИТИ

ПРО КОМПАНІЮ

Публікаціі

Огляд електронної книги iRiver Cover Story

Електронна книга з сенсорним екраном, гідна вашої уваги

Chris Hall, Pocket - lint.com


iRiver, схоже, серйозно має намір захопити ринковий сегмент електронних книг. Не так давно ми тестували їх продукт Story з функцією Wi-Fi, а тепер до нас в руки потрапила модель Cover Story, що використовує принцип сенсорного екрану для читання електронних книг.

У недавньому минулому ми критикували пристрої з сенсорним екраном, в яких застосовується технологія E Ink(Electronic - Ink - електронне чорнило), із-за додаткових відблисків, які відволікають від практичного читання. Чи зможе iRiver Cover Story завоювати свою долю на ринку, який стає усе більш конкурентним?

iRiver Cover Story отримав своє ім'я завдяки спеціальному додатковому чохлу. Пластиковий чохол поставляється разом з пристроєм і розташовується поверх передньої панелі для захисту екрану, а під час використання кріпитися до задньої панелі. Доступні чохли декількох кольорів, що дозволять вам персоналізувати пристрій. Чохол кріпиться за допомогою магнітів, проте ці магніти не особливо сильні, тому у ряді випадків ми виявили, що чохол від'єднався від пристрою і просто лежав в сумці. Традиційний складаний чохол був би приємнійший, проте його дизайн не має на увазі ніяких вузлів кріплення, що дуже прикро.

Отже, подивимося, наскільки цікавий цей пристрій. З точки зору дизайну, продукт досить приємний для очей. Створений з твердого пластика, Cover Story не може похвалитися удароміцністю алюмінієвих рідерів серії Reader Sony. З іншого боку, ця модель перевершує деякі менш тактильні пристрої з точки зору вживаних матеріалів. Закруглені краї дозволяють з комфортом тримати цю електронну книгу в руці.

Cover Story має розміри 126.3 x 168.2 x 9.5 мм, він коротший за багато моделей, що пропонують додаткові кнопки і елементи управління в нижній частині екрану. Діагональ екрану - 6 дюймів, роздільна здатність - 800 х 600 пікселів, це абсолютно типові характеристики для пристроїв для читання типу E Ink.

На жаль, екрану властиві ті ж недоліки, що мали пристрої першого покоління Sony Reader Touch: відблиски і слабкий контраст. Порівнюючи Cover Story із звичайним, не сенсорним екраном, зрозуміло, що при використанні вам доведеться змиритися з цими відблисками, які ми знайшли дещо відволікаючими під час читання. Можливо, хтось зможе підібрати такі умови для читання, які зменшать відблиски, проте це не завжди кращий вихід з положення.

Найбільша проблема, яку ми виявили, полягає в контрастності Cover Story. Фон сірий, що добре, але текст теж сірий, а ми б вважали за краще бачити його чорнішим, щоб він був виразнішим. Інтерфейс користувача iRiver не завжди читабельний, оскільки він часом необгрунтовано малий.

Для тих, хто не дуже розбирається в E Ink, повідомляємо, що, по суті, це технологія дисплеїв з пасивним відображенням. Вона надзвичайно энергоэффективна, оскільки тут не використовується фонове підсвічування. Так, ви не зможете прочитати текст на цьому дисплеї в темряві, але ж сенс E Ink в тому, щоб точно скопіювати папір. Пристрій розроблений не для того, щоб бути повнофункціональним ЖК-дисплеєм, який використовується у все зростаючій кількості планшетних пристроїв, а лише для того, щоб точно копіювати по сприйняттю звичайну книгу.

Хоча такі планшети як Apple iPad або Samsung Galaxy Tab пропонують підтримку для аналогічних типів файлу, в реальному житті досвід використання цих пристроїв дуже сильно відрізняється. Якщо ви хочете відтворити практику читання звичайних книг, при цьому позбавившись від незручностей, пов'язаних зі зберіганням усіх своїх книг будинку або необхідності везти 15 книг у відпустку, то це одно з рішень.

Запустивши пристрій, ви отримуєте індикацію інших функцій, пропонованих цим продуктом. Управління гучністю знаходиться на лівій стороні і працює разом з 3,5-мм гніздом для підключення навушників в нижній частині і/або динаміком на бічній стороні. Cover Story підтримує файли MP3/WMA/OGG, так що ви можете закачати трохи музики або, можливо, навіть Pocket-lint Podcast для розваги. Пристрій не відрізняється такою вже високою якістю звуку, крім того, не забувайте, що музичні файли споживають немало місця, отже, ваші 2ГБ пам'яті витрачатимуться досить швидко.

Хоча, можливо, це не є проблемою, оскільки під спеціальним ковпачком в нижній частині ви знайдете роз'єм для карт SD, приймаючий SDHC-карти об'ємом до 32ГБ, що являється простим способом збільшити об'єм пам'яті для додавання музичних або інших файлів. Під тією ж заслінкою схований міні USB-отвір для заряджання і підключення до вашого ПК.

У пристрої є внутрішній мікрофон, що дозволяє вам записувати голосові примітки (у вигляді MP3- файлів), і, нарешті, перо, розміщене у верхній частині пристрою. Зліва від сенсорного екрану знаходяться кнопки управління, що пропонують перегортання сторінок - Початок, Повернення, Вперед і Назад. Ви можете переорієнтовувати екран, якщо хочете, щоб це управління було з правого боку.

Взагалі, при роботі перо не є насущною необхідністю. Інтерфейс користувача є чимось схожим на набір полиць. Верхня полиця містить ваші недавні книги, які ви часто читаєте, а нижче її знаходиться розділ "Media", який надає доступ до музики, записів, словника(Оксфордський словник для просунутих Oxford Advanced Learner's Dictionary, що вчаться) і, нарешті, до налаштувань. Далі розташовується лінійка наступних секцій: книги, комікси, закладки, "Моя папка", записки/знімки екрану.

Ви можете вибрати трохи інший стиль інтерфейсу, який змінить поточний вигляд екрану, але, в цілому, не покидає відчуття, що вихідний екран трохи химерний. Дещо, однак, можна взяти, відійшовши від традиційних списків і меню. Одне зауваження: деякі фрагменти тексту занадто малі, і якщо ви хочете, щоб електронна книга придбала переваги невеликого збільшення, вам потрібно буде чекати, поки ви пройдете все меню.

Процес читання книги за допомогою Cover Story досить приємний. Ви можете перегортувати сторінки досить швидко, застосовуючи навігаційну панель або торкаючись екрану - ви можете навіть натискати на різні сторони екрану, щоб перегорнути сторінку вперед або назад. Сторінки оновлюються досить швидко для комфортного читання. Натиснувши на нижню частину сторінки, ви отримаєте доступ до опциональным функцій. Вони включають опції написання позначок(використовуючи перо або ваш палець), знімків екрану(screengrab), дозволяють вам настроїти ділянку, яку ви хочете сфотографувати, незалежно від того, використовується вона або ні. Більше традиційне застосування в цій секції - опція закладок і задання розмірів тексту, а також доступ до словника.

Опція словника відкриває екранну клавіатуру, так що ви можете подивитися тлумачення слова, а тривале натиснення покаже визначення цього слова. Правда, ми виявили, що не завжди легко було натиснути на потрібне нам слово з меншими розмірами шрифту. Ви також можете зробити коментарі за текстом, написавши на екрані пером і зберігши примітки, щоб вони були в цьому місці, коли ви повернетеся на цю сторінку в книзі.

Підтримка форматів хороша, в першу чергу, завдяки підтримці формату EPUB, з яким ви зіткнетеся, якщо плануєте купити DRM- контент в онлайн-магазинах. Щоб це було можливим, вам необхідно встановити на комп'ютер Adobe Digital Editions, щоб авторизувати пристрій і розблоковувати захищені файли для читання. Шкода, що про це немає згадки в керівництві Quick Start Guide, яке додається до iRiver, оскільки це важливий момент для багатьох початківців користувачів електронних книг.

iRiver також має власну програму - iRiver Plus 4 - але ми знайшли її складною у використанні, тому, не виключено, що краще її проігнорувати. Ви можете підключитися до вашого ПК або Mac через USB-порт і потім перетягнути контент у відповідні папки. Cover Story поставляється із заздалегідь завантаженою колекцією класики(не захищеною авторським правом), яку ви, ймовірно, захочете видалити, щоб спростити пошук дійсно потрібного вам контенту.

Не можна не згадати про підтримку основних типів файлів, тому у вас є можливість читати PDF і DOC, а також ряд графічних файлів при перегляді коміксів або зображень. У минулому робота з форматом PDF була проблемою для читачів електронних книг. Проте Cover Story дозволяє вам збільшити документ до тих пір, поки не будуть приховані білі поля оригінального документу, і нам подобається, наскільки якісно і близько до краю робиться збільшення. При цьому ви не доходите до бордюру, який зазвичай знаходиться навколо тексту на екрані E Ink. Ви можете також збільшити лише певну частину сторінки, але якщо ви потім перевернете сторінку, то побачите на екрані збільшений фрагмент тієї ж самої позиції на наступній сторінці. Тому не забудьте повернутися до масштабу перегляду цілій сторінці перед перегортанням вперед.

iRiver заявляє, що акумулятор Cover Story забезпечує 11 тисяч перегортань сторінок, і нам вдавалося використовувати пристрої з технологією electronic - ink близько 3 тижнів на одному заряджанні акумулятора. Прослуховування музики вражаюче скоротить цей термін служби. Процес заряджання триває 5 годин.

ВердиктНайбільша проблема, з якою ми зіткнулися при використанні Cover Story, була пов'язана з сенсорним екраном, який був більш відблисковим, ніж звичайні несенсорні версії. Також потрібно відмітити недолік контрасту. Інтерфейс занадто химерний, ми б вважали за краще бачити його менш стильним і простішим.

Ціна Cover Story цілком конкурентна. Пристрій пропонує вам свободу вибору при купівлі книг, а також додаткові сенсорні функції, проте варто розглянути усі можливі варіанти.